منوی اصلی
 
تاریخ : پنجشنبه 9 ارديبهشت 1400     |     کد : 6273

به همت شهرداری منطقه 2 تبریز:

مجموعه پروژه های تکمیل طرح تبادل اتحاد ملی، با 720 میلیارد ریال هزینه به بهره برداری رسید

با حضور نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، معاون صندوق نوآوری و شکوفایی کشور، معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار تبریز و چند تن از معاونین شهرداری، مجموعه پروژه های تکمیل طرح تبادل اتحاد ملی و پل روگذر مهندس اشرف نیا با 720 میلیارد هزینه، به بهره برداری رسید.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 2 تبریز، باقر خوشنواز در آئین بهره برداری از پروژه های این منطقه ضمن گرامیداشت 9 اردیبهشت روز ملی شوراها، استقرار این نهاد را آغاز تجلی اراده مردم بر اداره شهرها دانست و گفت: مفتخریم که به میمنت این روز شاهد افتتاح پل روگذر مهندس اشرف نیا و مجموعه پروژه های تکمیل طرح تبادل اتحادملی با 720 میلیاردریال هزینه، بعنوان بزرگترین پروژه شهرداری تبریز در سال های اخیر در حوزه ترافیک شهری هستیم.
شهردار منطقه 2 با اشاره به زحمات و تلاش های مرحوم مهندس اشرف نیا در احداث این مجموعه، اظهار داشت: در همین راستا نگین پروژه های عمران شهری را به نام ایشان نامگذاری کردیم.
وی ضمن اشاره به مشکلات پیش آمده در ایام کرونایی تصریح کرد: علیرغم مشکلات پدید آمده، هیچ یک از فعالیت های عمرانی و خدماتی شهرداری تبریز متوقف نشده و به حول و قوه الهی همچنان تداوم دارد.
خوشنواز در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به عملکرد 4 سال اخیر منطقه 2 در خصوص تحقق بودجه گفت: سال 96 بودجه این منطقه با 43 درصد، در سال 97 با 57 درصد و در سال 98 با 78 درصد، تحقق یافته بود و در سال 99 با تلاش مجموعه همکاران، تحقق بودجه 465 میلیاردی با 84 درصد نقطه عطفی را رقم زد.
شهردار منطقه 2 افزود: بودجه سال 1400 این منطقه نیز 687 میلیارد تومان درنظر گرفته شده که امیدواریم با کمک و عنایت خداوند، بتوانیم شاهد تحقق آن باشیم.
وی با عنوان اینکه شهرداری منطقه 2 تبریز، معین سایر مناطق و سازمان های شهرداری نیز می باشد اظهار داشت: کمک مالی این منطقه در سال 99 به سایر سازمان ها 216 میلیارد تومان بوده است.
خوشنواز نداشتن بدهی شهرداری منطقه 2 به بانک و پیمانکاران اجرای پروژه ها را افتخاری برای منطقه دانست و گفت: 86 میلیارد تومان بدهی این منطقه که با دیرکرد و جرایم آن 252 میلیارد تومان شده بود پرداخت شده و این منطقه بدهی به اشخاص حقیقی و حقوقی ندارد.
شهردار منطقه 2 همچنین درباره به ثمر رسیدن پروژه های این منطقه در 4 سال گذشته نیز  گفت: پل عابرگذر یاشیل کورپو در اتوبان شهیدکسائی، پارک قازان، مسیرگشائی اول زعفرانیه، رمپ شمال شرقی افلاک نما، 35 متری عطار نیشابوری، باکس گذاری خیابان امام، پارک محله ای آتش نشانی و... از مهمترین پروژه هایی است که در طول 4 سال گذشته به ثمر رسیده است.
وی باکس گذاری مهرانه رود و بازگشائی 18 متری شهید طاهری را از پروژه های فرامنطقه ای به اتمام رسیده و تملک مسیر علی بقال واقع در حوزه منطقه 10 و عملیات احداث پل روگذر شهید رحمان فروزنده واقع در حوزه شهرداری منطقه 3 را از سایر پروژه های فرامنطقه ای معرفی کرد و افزود: 5 پروژه دیگر این شهرداری تا خرداد ماه به بهره برداری می رسد که شامل مسیر 18 متری جوار کانال باسمنج، مسقف سازی گلزار شهدا، مجموعه چند منظوره خدماتی و 2 پارک کودک و ترافیک می باشد.
خوشنواز، افتتاح پل روگذر اشرف نیا و مجموعه پروژه های تکمیل طرح تبادل اتحاد ملی را به طول یک هزار و 220 متر عنوان کرد و گفت: احداث این مجموعه مسیرگشائی، موجب تردد روان شهروندان ساکن در شهرک های منتهی به جاده ائل گلی و دسترسی آنان در کوتاه ترین و سریعترین زمان ممکن از طریق بلوار استاد شهریار به مرکز شهر می شود.
شهردار منطقه 2 تبریز همچنین از استاندار، رئیس و اعضای شورای شهر، شهردار تبریز و معاونین وی که با رهنمودهای سازنده و بازدید های مکرر برای به ثمر رسیدن این پروژه تلاش کرده اند، قدردانی کرد.PDF چاپ چاپ