منوی اصلی
 
تاریخ : پنجشنبه 9 ارديبهشت 1400     |     کد : 6272

به همت شهرداری منطقه 2 تبریز و همزمان با گرامیداشت روز ملی شوراها:

مجموعه پروژه های تکمیل طرح تبادل اتحاد ملی، به بهره برداری رسید

با حضور نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، معاون صندوق نوآوری و شکوفایی کشور، معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار تبریز و چند تن از معاونین شهرداری، مجموعه پروژه های تکمیل طرح تبادل اتحاد ملی و پل روگذر مهندس اشرف نیا به همت شهرداری منطقه 2 به بهره برداری رسید.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 2 تبریز، در ابتدای این مراسم باقر خوشنواز شهردار منطقه با گرامیداشت 9 اردیبهشت روز ملی شوراها، استقرار این نهاد را آغاز تجلی اراده مردم بر اداره شهرها دانست و گفت: مفتخریم که به میمنت این روز، شاهد افتتاح پل روگذر مهندس اشرف نیا و مجموعه پروژه های تکمیل طرح تبادل اتحادملی که بزرگترین پروژه شهرداری تبریز در سال های اخیر در حوزه ترافیک شهری می باشد، هستیم.
وی با اشاره به زحمات و تلاش های مرحوم مهندس اشرف نیا در احداث این مجموعه، اظهار داشت: در همین راستا نگین پروژه های عمران شهری را به نام ایشان نامگذاری کردیم.
شهردار منطقه 2 ضمن اشاره به مشکلات پیش آمده در ایام کرونایی تصریح کرد: علیرغم مشکلات پدید آمده، هیچ یک از فعالیت های عمرانی و خدماتی شهرداری تبریز متوقف نشده و به حول و قوه الهی همچنان تداوم دارد.
خوشنواز در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به عملکرد 4 سال اخیر منطقه 2 در خصوص تحقق بودجه گفت: سال 96 بودجه این منطقه با 43 درصد، در سال 97 با 57 درصد و در سال 98 با 78 درصد، تحقق یافته بود و در سال 99 با تلاش مجموعه همکاران، تحقق بودجه 465 میلیاردی با 84 درصد نقطه عطفی را رقم زد.
شهردار منطقه افزود: بودجه سال 1400 این منطقه نیز 687 میلیارد تومان درنظر گرفته شده که امیدواریم با کمک و عنایت خداوند، بتوانیم شاهد تحقق آن باشیم.
وی با عنوان اینکه شهرداری منطقه 2 تبریز، معین سایر مناطق و سازمان های شهرداری نیز می باشد اظهار داشت: کمک مالی این منطقه در سال 99 به سایر سازمان ها 216 میلیارد تومان بوده است.
خوشنواز نداشتن بدهی شهرداری منطقه 2 به بانک و پیمانکاران اجرای پروژه ها را افتخاری برای منطقه دانست و گفت: 86 میلیارد تومان بدهی این منطقه که با دیرکرد و جرایم آن 252 میلیارد تومان شده بود پرداخت شده و این منطقه بدهی به اشخاص حقیقی و حقوقی ندارد.
شهردار منطقه 2 همچنین درباره به ثمر رسیدن پروژه های این منطقه در 4 سال گذشته نیز  گفت: پل عابرگذر یاشیل کورپو در اتوبان شهیدکسائی، پارک قازان، مسیرگشائی اول زعفرانیه، رمپ شمال شرقی افلاک نما، 35 متری عطار نیشابوری، باکس گذاری خیابان امام، پارک محله ای آتش نشانی و... از مهمترین پروژه هایی است که در طول 4 سال گذشته به ثمر رسیده است.
وی باکس گذاری مهرانه رود و بازگشائی 18 متری شهید طاهری را از پروژه های فرامنطقه ای به اتمام رسیده و تملک مسیر علی بقال واقع در حوزه منطقه 10 و عملیات احداث پل روگذر شهید رحمان فروزنده واقع در حوزه شهرداری منطقه 3 را از سایر پروژه های فرامنطقه ای معرفی کرد و افزود: 5 پروژه دیگر این شهرداری تا خرداد ماه به بهره برداری می رسد که شامل مسیر 18 متری جوار کانال باسمنج، مسقف سازی گلزار شهدا، مجموعه چند منظوره خدماتی و 2 پارک کودک و ترافیک می باشد.
خوشنواز، افتتاح پل روگذر اشرف نیا و مجموعه پروژه های تکمیل طرح تبادل اتحاد ملی را با 720 میلیاردریال هزینه و به طول یک هزار و 220 متر عنوان کرد و گفت: احداث این مجموعه مسیرگشائی، موجب تردد روان شهروندان ساکن در شهرک های منتهی به جاده ائل گلی و دسترسی آنان در کوتاه ترین و سریعترین زمان ممکن از طریق بلوار استاد شهریار به مرکز شهر می شود.
شهردار منطقه 2 تبریز همچنین از استاندار، رئیس و اعضای شورای شهر، شهردار تبریز و معاونین وی که با رهنمودهای سازنده و بازدید های مکرر برای به ثمر رسیدن این پروژه تلاش کرده اند، قدردانی کرد.
در ادامه آئین بهره برداری از پروژه های شهرداری منطقه 2، مهندس رحمتی معاون فنی و عمرانی استانداری آذربایجان شرقی در سخنانی ضمن تشکر از مجموعه شهرداری برای به ثمر رسیدن پروژه های کلان شهر تبریز و اجرای آن ها گفت: با توجه به همت، توان، اراده و تخصص مجموعه تلاشگران شهرداری، امیدوارم این روند ادامه پیدا کند و شاهد به ثمر رسیدن سایر پروژه های کلان شهری باشیم.
رئیس شورای شهر تبریز دیگر سخنران این مراسم هم ضمن اشاره به نهادینه شدن شورای اسلامی شهرها و مشارکت شهروندان برای اداره امور شهرها، از تدوین چشم انداز 12 ساله و برنامه 5 ساله برای فعالیت های شهرداری خبر داد و گفت: تمامی فعالیت های این سازمان با برنامه 5 ساله پیش برده می شود و فعالیت های شهرداری کاملا شفاف سازی شده و در اختیار شهروندان قرار گرفته است.
دکتر دبیری این برنامه ریزی را با هدف جلب رضایت شهروندان عنوان کرده و تاکید کرد: در سایه این برنامه ریزی توانسته ایم شهر تبریز را بعنوان پاک ترین و تمیزترین شهر ایران مطرح نمائیم و این امر در سایه تلاش کارگران زحمتکش و ایثارگر، امکان پذیر شده است.
رئیس شورای شهر تبریز فعالیت های شهرداری تبریز را علیرغم وجود 20 درصد درآمد پایدار در زمینه های حمل و نقل، توسعه فضای سبز، فعالیتهای فرهنگی و عمرانی و ... قابل تقدیر دانست.
دکتر منادی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، دیگر سخنران این مراسم، ضمن تشکر از تمامی تلاشگران شهرداری و قدردانی از خوشنواز شهردار منطقه 2 و مجموعه تلاشگران منطقه گفت: در این ایام اقتصادی و وجود مشکلات بیماری کرونا، چنین خدماتی بی نظیر است.
وی با عنوان اینکه توسعه راه های ورودی و خروجی شهر تبریز قابل تقدیر است، از تلاش های مرحوم مهندس اشرف نیا برای به ثمر رسیدن بزرگراه تبریز – تهران به نیکی یاد کرد و گفت: مجلس شورای اسلامی، آماده همکاری با شهرداران است.
دکتر منادی شهر تبریز را یک شهر توسعه یافته توصیف کرد و گفت: در شهر تبریز شاهد پیشرفت قابل توجهی هستیم.
در ادامه آئین بهره برداری از پروژه های شهرداری منطقه 2، دکتر شهین باهر شهردار تبریز هم مهندس اشرف نیا را پایه گذار این پل معرفی کرد و گفت: خوشبختانه شوراها و شهرداری دارای تعامل خوبی هستند و نظارت و سیاستگزاری در بین آنها با همفکری سازنده همراه است و بر این اساس توانسته ایم به تدوین برنامه 5 ساله جامه عمل بپوشانیم.
شهردار تبریز افزود: تمامی برنامه ها بر اساس نیاز شهر تبریز و بر اساس اولویت بندی اجرا می شود.
وی با اعلام اینکه توانسته ایم شهر تبریز را بعنوان شهر بدون گدا و بدون معتاد متجاهر و کارتن خواب در سطح جهانی مطرح نمائیم گفت: در شهرداری نظم و شفافیت، سرلوحه فعالیت ها قرار گرفته چرا که شهروندان تبریز لایق کارهای خوب هستند.
شهین باهر انجام پروژه ها را با توجه به وضعیت اقتصادی، تحریم ها و مشکلات پیش آمده کرونایی بسیار سخت توصیف کرد و اظهار داشت: مفتخریم که علیرغم این مشکلات، شهرداری تبریز پیشگام سایر شهرداری هاست و هیچگونه بدهی به افراد و پیمانکاران ندارد.
شهردار تبریز همچنین از به ثمر رسیدن 43 پروژه دیگر در طی روزهای آینده خبر داد و افزود: پل روگذر مهندس اشرف نیا و مجموعه پروژه های تکمیل طرح تبادل اتحادملی، تداوم تکمیل پل اتحادملی می باشد که در سال 86 افتتاح شده است.
گفتنی است: در خاتمه مراسم بهره برداری از پروژه های شهرداری منطقه 2 تبریز، با اهدای لوح از خانواده مهندس اشرف نیا تجلیل شد.         

 PDF چاپ چاپ