منوی اصلی
 
تاریخ : دوشنبه 9 تير 1399     |     کد : 5285

در آستانه میلاد با سعادت ثامن الحجج امام رضا (ع):

7 پروژه عمرانی، سلامت، بهداشت و رفع بحران شهری منطقه 2 تبریز به بهره برداری رسید

در آستانه میلاد با سعادت هشتمین ستاره تابناک آسمان امامت و ولایت ثامن الحجج امام رضا (ع)، با حضور مدیران استانی و شهری، 7 پروژه عمرانی، سلامت، بهداشت و رفع بحران شهری منطقه 2 با 370 میلیاردریال اعتبار، به بهره برداری رسید.

در آستانه میلاد با سعادت هشتمین ستاره تابناک آسمان امامت و ولایت ثامن الحجج امام رضا (ع)، با حضور مدیران استانی و شهری، 7 پروژه عمرانی، سلامت، بهداشت و رفع بحران شهری منطقه 2 با 370 میلیاردریال اعتبار، به بهره برداری رسید.
به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 2 تبریز، در آئین افتتاح 7 پروژه این منطقه که رئیس و نائب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز، تنی چند از اعضای شورا، شهردار تبریز و شهرداران مناطق، مدیران ادارات استان و رئیس بیمارستان امام رضا (ع)، معاونین و مدیران شهری، خانواده های شهدا و جمع کثیری از شهروندان حضور داشتند، باقر خوشنواز شهردار منطقه 2 تبریز در سخنانی ضمن قدردانی از حمایت های بی دریغ رئیس و اعضای شورا و همچنین شهردار تبریز که علیرغم برخی مشکلات اقتصادی با تعامل همه جانبه با شهرداری منطقه 2 باعث به ثمر نشستن پروژه های شهری شده اند گفت: در سایه حمایت های مدیران استانی و شهری، امروز توانستیم شاهد مسیرگشائی خیابان عطار نیشابوری با 31 میلیاردریال هزینه باشیم.
وی افزود: نکته بارز این مسیر ایجاد خط ویژه برای تردد خودروهای تاکسی و آمبولانس می باشد که شهرداری با چشم بستن بر روی منافع مالی و عدم صدور مجوز تجاری، درصدد حفظ تردد بدون ترافیک از این مسیر بوده است.
شهردار منطقه 2 همچنین از بهره برداری 6 پروژه دیگر منطقه هم زمان با مسیرگشائی خیابان عطار نیشابوری نیز خبر داد و تصریح کرد: 2 کانال در حوزه این منطقه از قبیل کانال ساری زمی واقع در میدان پلیس و کانال سهند ائل گلی و همچنین باکس گذاری مهران رود برای هدایت صحیح سیلاب های شهری به همراه نمازخانه و تاسیسات جانبی پارک عباس میرزا، تاسیسات بهداشتی آرامستان وادی رحمت و بهسازی و ساماندهی پارک سهند از اهم پروژه های به بهره برداری رسیده این منطقه می باشد که به همراه پروژه مسیرگشائی خیابان عطار نیشابوری، جمعاً 370 میلیارد ریال هزینه دربر داشته است.
 
در ادامه آئین بهره برداری از 7 پروژه شهرداری منطقه 2 تبریز، همچنین حجت الاسلام و المسلمین  رسول برگی رئیس شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی، ضمن تقدیر از تلاش باقر خوشنواز شهردار و رضا جان فشان نوبری معاون مالی اقتصادی منطقه 2، خدمت به شهروندان را نعمتی الهی دانسته و گفت: در زیر بیرق امام هشتم شیعیان حضرت موسی ابن رضا (ع) و در نظام مقدس جمهوری اسلامی، خدمت به مردم نعمتی است که خدا به ما ارزانی داشته و علیرغم هجمه برخی افراد که به شورای اسلامی شهر و شهردار تبریز می شود، ارائه چنین خدماتی به شهروندان هیچگاه از نظر آنان دور نیست و فراموش نمی شود.
وی مسیرگشائی خیابان عطار نیشابوری را مهمترین گام در جهت حفظ جان شهروندانی که نیاز فوری به مراجعه به مراکز درمانی همجوار آن دارند و تردد بدون ترافیک آمبولانس ها به این مراکز را، بسیار حیاتی عنوان کرد.
کریم صادق زاده عضو شورای اسلامی شهر تبریز و دیگر سخنران این مراسم، با قدردانی از خوشنواز شهردار متعهد منطقه 2 و معاونین، مدیران و کارکنان صدیق این شهرداری، انجام فعالیت های زیرساختی در شهر تبریز را مورد تاکید قرار داد و گفت: شهرداری از انجام کارهای ویترینی که جزو نیازهای شهر محسوب نمی شوند، خودداری کرده و برای توسعه و تحول شهر پرآوازه اولین ها اقدام به احداث 34 پارک نموده که بزرگترین آن پارک آذربایجان و پارک خیابان ارتش می باشد.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز افزود: انجام مسیرگشائی ها، توجه به محلات کم برخوردار، و نهضت آسفالت ریزی در سطح شهر از نکات بارز این امر بشمار می آید.
صادقزاده در بخش دیگری از سخنان خود همت مدیران شهرداری برای انشعاب فاضلاب شهری و حذف آن از سطح شهر که موجب بوی بد و آزار دهنده بود، قابل توجه دانست.
وی همچنین موفقیت شهرداری تبریز را برای به ثمر رساندن امکانات رفاهی برای کارگران خدمات شهری از قبیل اعمال قانون کارهای سخت و زیان آور برای آنان که از این پس می توانند با 20 سال سابقه کار بازنشسته شوند و پرداخت به موقع و کامل حق و حقوق کلیه کارکنان شهرداری در سایه تلاش مدیران شهری، ستود.
صادقزاده امنیت شغلی کلیه کارکنان در تمامی گروه های شغلی و پیگیری آن توسط رئیس و اعضای شورا و شهردار تبریز قابل قدردانی دانست.
عضو شورای شهر تبریز، خدمت بدون منت به شهروندان را سرلوحه امور شورای شهر و مدیران شهرداری عنوان کرد.
در ادامه آئین بهره برداری از 7 پروژه شهرداری منطقه 2 تبریز، دکتر ایرج شهین باهر شهردار تبریز ضمن تشکر از تلاش جامعه پزشکی که در ایام کرونایی برای نجات جان مردم همچنان در تکاپویند؛ برای جلب رضایت شهروندان به همراه برخورد با گشاده رویی، به مدیران شهری تاکید کرد.
شهردار تبریز وجود فضای همدلی در بین مدیران استانی را حضور امام جمعه محبوب استان و حمایت های همه جانبه ایشان دانسته و از تمامی دست اندرکاران به ثمر رسیدن پروژه های شهری، قدردانی کرد.
وی همچنین ضمن اشاره به پرداخت دیون سال های قبل شهرداری تبریز و عنوان اینکه شهرداری بنگاه اقتصادی نیست، گفت: علاوه بر پرداخت حق و حقوق کلیه کارکنان، توانسته ایم از شهرفروشی نیز خودداری نمائیم.
شهردار تبریز همچنین ایجاد درآمد و ارائه خدمات مناسب به شهروندان، توجه به پروژه های زیست محیطی و زیرساختی، عدم اجرای پروژه های ویترینی و ایجاد شهر بدون گدا و معتاد متجاهر و... را از افتخارات مدیران شهری دانسته و شهر تبریز را به اذهان مدیران کشور، بعنوان پاکترین شهر ایران بیان کرد. 
شهین باهر همچنین از عدم تخفیف عوارض در سال 99 نیز خبر داد و گفت: با توجه به تعرفه های اختصاص یافته به عوارض و افزایش قیمت مسکن، تا پایان سال 99 تخفیفی اعمال نخواهد شد.
وی از همه کارکنان شهرداری به ویژه از شهردار منطقه 2 که در کنار تلاش برای مجموعه این منطقه، با پرداخت هزینه های پروژه ها بعنوان معین سایر مناطق در تلاشند، قدردانی کرد و ایجاد مسیر ویژه تردد آمبولانس های مراکز درمانی  همجوارمسیر عطار نیشابوری را در فوریتهای پزشکی، کاری بسیار ارزنده در راستای نجات جان مردم، دانست. 
شایان ذکر است: در خاتمه مراسم بهره برداری از پروژه های شهرداری منطقه 2 تبریز، از کتیبه خیابان عطار نیشابوری پرده برداری شد.