منوی اصلی
 
تاریخ : يکشنبه 8 تير 1399     |     کد : 5280

7 پروژه عمرانی، بهداشتی و رفع بحران شهری منطقه 2 تبریز به بهره برداری می رسد

هم زمان با گرامیداشت دهه کرامت، 7 پروژه عمرانی، سلامت و بهداشت و رفع بحران شهری منطقه 2 تبریز به بهره برداری می رسد.

هم زمان با گرامیداشت دهه کرامت، 7 پروژه عمرانی، سلامت و بهداشت و رفع بحران شهری منطقه 2 تبریز به بهره برداری می رسد.
به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 2 تبریز، هم زمان با گرامیداشت دهه کرامت، "ولادت با سعادت کریمه اهل بیت عصمت و طهارت حضرت معصومه (س) و میلاد با سعادت هشتمین ستاره تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت ثامن الحجج امام رضا (ع)" 7 پروژه عمرانی، سلامت و بهداشت و رفع بحران شهری منطقه 2 تبریز با صرف اعتباری بالغ بر 370 میلیارد ریال، به بهره برداری می رسد.
باقر خوشنواز شهردار منطقه با اعلام این خبر و در توضیح پروژه های آماده بهره برداری گفت: تعریض و مسیرگشایی خیابان عطار نیشابوری با هزینه ای بالغ بر 310 میلیاردریال از مهمترین پروژه های عمرانی شهرداری منطقه 2 محسوب می شود که با بهره برداری از آن در حدود 5 هزار و 200 مترمربع به فضای عمومی شهر افزوده شده و از ترافیک خیابان گلگشت و مسیرهای همجوار آن کاسته می شود.
وی افزود: اتمام کانال سنگی ساری زمی جهت دفع آبهای سطحی و ممانعت از سرریز آب های حاصل از بارندگی به معابر از دیگر پروژه های آماده بهره برداری است که برای اتمام این کانال در مقابل میدان پلیس، 20 میلیارد ریال هزینه شده است.
شهردار منطقه 2، سومین پروژه آماده افتتاح که به منظور ایجاد شبکه دفع آب های سطحی و در قالب پروژه فرامنطقه ای در حوزه شهرداری منطقه 4 به اتمام رسیده، باکس گذاری مهران رود عنوان کرد که 20 میلیارد ریال هزینه دربر داشته است.
به گفته خوشنواز، احداث کانال سهند ائل گلی برای هدایت صحیح آب های سطحی با 11 میلیارد ریال اعتبار دیگر پروژه آماده بهره برداری منطقه 2 شهرداری، محسوب می شود.
وی سایر پروژه های آماده افتتاح این منطقه را نمازخانه و تاسیسات جانبی پارک عباس میرزا با 3/5 میلیارد ریال هزینه، تاسیسات بهداشتی آرمستان وادی رحمت با 3/5 میلیارد ریال اعتبار و بهسازی و ساماندهی پارک سهند با هزینه کرد 3 میلیارد ریالی،عنوان کرد. 
شایان ذکر است: امور ارتباطات شهرداری منطقه 2 تبریز زمان بهره برداری از پروژه های مذکور را روز دوشنبه 9 تیرماه ساعت 10 صبح، واقع در خیابان عطار نیشابوری اعلام کرده است.