منوی اصلی
 
تاریخ : پنجشنبه 1 خرداد 1399     |     کد : 5124

بازدید شهردار منطقه 2 از روند عملیات احداث پل همسان کابلی تبریز

شهردار منطقه 2 در بازدید از روند عملیات احداث پل همسان کابلی از این پروژه به عنوان برجسته ترین و تاثیرگذار ترین پروژه رفع ترافیک شهری، یاد کرد.

شهردار منطقه 2 در بازدید از روند عملیات احداث پل همسان کابلی از این پروژه به عنوان برجسته ترین و تاثیرگذار ترین پروژه رفع ترافیک شهری، یاد کرد.
به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 2 تبریز، باقر خوشنواز شهردار منطقه در حاشیه بازدید از روند احداث پل همسان کابلی که با همراهی علیرضا نریمانی معاون فنی عمرانی ، بهنام اسکندرزاده سرناظر و سعید باقری مدیر امور ارتباطات این منطقه به انجام رسید، در توضیح اهمیت تاثیر گذاری این پل در روان سازی عبور و مرور شهری گفت: پل همسان کابلی از مهمترین پروژه های تاثیرگذار و برجسته در رفع ترافیک شهری واقع در حوزه منطقه 2 محسوب می شود که با قرار گرفتن در مرکزی ترین مسیر عبوری شهروندان از جاده ائل گلی و بنوعی قرار گرفتن در مهمترین مسیر ورودی شهر از طریق دروازه تهران، نقش بسزایی در کاهش بار ترافیکی پل کابلی ایفا خواهد نمود.
شهردار منطقه 2 تبریز درباره مهمترین تاثیر پل همسان کابلی در تردد شهری از طریق جاده ائل گلی و نقش آن در روان سازی عبور و مرور وسایل نقلیه عمومی از طریق این جاده که منتهی به پل همسان کابلی خواهد بود، اظهار داشت: شهروندان ساکن در شهرک های اقماری بسیاری که به نوعی از طریق مسیر جاده ائل گلی تردد می کنند از جمله اهالی شهرک پرواز و گلشهر، رجائی شهر و ویلاشهر و... می توانند از طریق جاده ائل گلی و عبور از پل همسان کابلی، بدون ترافیک در کوتاه ترین زمان ممکن با اتصال به مقابل راهنمائی و از طریق چایکنار به مرکز شهر دست یابند.
خوشنواز درباره مشخصات فنی این پروژه گفت: پل همسان کابلی تبریز بطول 450 متر (با احتساب رمپ ها) و طول عرشه آن 94 متر (بصورت فلزی) و همچنین عرشه سواره رو پل 9 متر می باشد که دارای 4 تکیه گاه است و برای اجرای عملیات عمرانی آن 130 میلیارد ریال هزینه درنظر گرفته شده و پیش بینی می شود اجرای آن تا شهریورماه 99 به اتمام برسد.
شهردار منطقه 2 تبریز در توضیح آخرین وضعیت عملیات اجرایی پل همسان کابلی تبریز گفت: با اتمام عملیات اجرای پایه و کوله های بتنی هر دو ضلع شمالی و جنوبی پل، ادامه احداث این پروژه هم اکنون در مرحله اجرای دیوارهای حائل رمپ شمالی می باشد.
خوشنواز مرحله بعدی اجرای پل همسان کابلی تبریز را اجرای سرشمع ها و نصب عرشه پل عنوان کرد که در کارگاه مربوط به این امر، در حال ساخت می باشد.