منوی اصلی
 
تاریخ : سه شنبه 16 مهر 1398     |     کد : 4400

طرح "گوزل تبریزیم" از سوی شهرداری منطقه دو تبریز همچنان در اجرا

از سوی شهرداری منطقه دو تبریز، طرح "گوزل تبریزیم" در سطح حوزه این منطقه، همچنان در حال اجراست...

از سوی شهرداری منطقه دو تبریز، طرح "گوزل تبریزیم" در سطح حوزه این منطقه، همچنان در حال اجراست.
به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه دو تبریز، از زمان آغاز طرح "گوزل تبریزیم" که برای بهسازی و ساماندهی فضای سبز حوزه این منطقه از 10 مهر آغاز شده است، تاکنون عملیات کود دهی و کند و کوب بالغ بر 19 هزار و 100 اصله درخت و 1 هزار و 550 بوته درختچه در مسیرهای ائل گلی و بلوار 29 بهمن، کمربندی میانی و... به انجام رسیده است.
شهرداری منطقه دو تبریز برای رسیدگی به فضاهای سبز شهری در مسیرهای اتوبان شهیدکسائی، پارک شمیم پایداری، تفرجگاه جنگلی صائب تبریزی و عباس میرزا و... همچنین اقدام به حذف تنه جوش و پاجوش 19 هزار و 200 اصله درخت کرده است.
به منظور رشد مناسب درختان حاشیه مسیرها، همچنین برای آزادسازی طوقه 58 اصله درخت نیز عملیات کاتر زنی آسفالت انجام گرفته و در فعالیتی دیگر 3 هزار و 700 اصله نهال سرو خمره ای، ژونی پروس و کاج سیاه در مسیر جاده ائل گلی، پارک شمیم پایداری، پرواز و... کاشت گردیده است.
کاشت بالغ بر 24 هزار بوته گل داودی و 20 هزار بوته کلم زینتی در بلوار 29 بهمن و میدان افلاک نما، راهنمائی و... از سایر فعالیت های انجام گرفته از سوی شهرداری منطقه دو تبریز می باشد که از زمان آغاز طرح "گوزل تبریزیم" عملیاتی شده است.