منوی اصلی
 
تاریخ : چهارشنبه 23 مرداد 1398     |     کد : 4271

دکتر آل هاشم نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز:

ارزش های دفاع مقدس بایستی به نسل جوان کشور انتقال یابد

دکتر آل هاشم نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز در مراسم بهره برداری از حسینیه حرم مطهر شهدای گمنام باغ موزه دفاع مقدس تبریز، گفت: ارزش های دفاع مقدس بایستی به نسل جوان کشور انتقال یابد.

دکتر آل هاشم نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز در مراسم بهره برداری از حسینیه حرم مطهر شهدای گمنام باغ موزه دفاع مقدس تبریز، گفت: ارزش های دفاع مقدس بایستی به نسل جوان کشور انتقال یابد. 
به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه دو تبریز، در این مراسم دکتر آل هاشم نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز در سخنانی با عنوان اینکه 26 مردادماه سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامیمان را که نماد شرف و آبرو هستند؛ در پیش رو داریم گفت: در سایه ارزش های دفاع مقدس بایستی عزت واقتدارمان را حفظ کنیم و این ارزش ها باید به نسل جوان کشور انتقال یابد.
دکتر آل هاشم ضمن اشاره به بهره برداری از حسینیه حرم شهدای گمنام که مصادف با سالروز پیروزی و مقاومت نیروهای حزب الله در جنگ 33 روزه با اسرائیل می باشد، گفت: بحرین که یکی از استان های کشور ایران بود و بیشترین منابع گازی، منابع پروتئینی و صنعت مروارید کشور را داشت و می توانست به عنوان اهرم کنترل کشورهای اطراف خلیج فارس استفاده شود، در اثر بی کفایتی رژیم سابق و توطئه های انگلیس و آمریکا، مصادف با امروز در سال 1350 از ایران جدا شد.
امام جمعه محبوب تبریز در ادامه سخنان خود از تمامی دست اندرکاران احداث باغ موزه دفاع مقدس و حسینیه حرم مطهر شهدای گمنام؛ از مدیران استانی و شهری، اعضای شورای شهر، شهرداران سابق و از ایرج شهین باهر شهردار تبریز، باقر خوشنواز شهردار منطقه دو و از تمامی تلاشگران به ثمر رسیدن این حسینیه که برای ایجاد چنین مجموعه فرهنگی، معنوی و فاخر جهت انتقال ارزش های دفاع مقدس به جوانان تلاش کرده اند، قدردانی کرد و ایجاد چنین مکانی را به علت وجود مزار مطهر 3 تن از شهدای گمنام، برای انتشار وصایای شهدا و نشر فرهنگ دفاع مقدس، برگزاری یادواره ها، مراسم تجلیل از پدران و خانواده های شهدا، مراسم تجلیل از جانبازان، ایثارگران و رزمندگان، بدرقه کاروان های راهیان نور و... بسیار مناسب دانست.