منوی اصلی
 
تاریخ : سه شنبه 18 تير 1398     |     کد : 4177

شهرداری منطقه دو کلانشهر تبریز، احداث می کند:

پل همسان اتحادملی

به منظور تسهیل عبور و مرور شهری و کاهش بار ترافیک...

به منظور تسهیل عبور و مرور شهری و کاهش بار ترافیک، شهرداری منطقه دو تبریز در حوزه این منطقه، پل همسان اتحاد ملی احداث می کند.
به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه دو تبریز، مهندس باقر خوشنواز شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: به منظور کاهش بار ترافیکی مسیر دروازه تهران که از اصلی ترین و مهمترین مسیرهای دسترسی به کلانشهر تبریز بشمار می آید و برای تردد آسان مسافرین به مرکز شهر، این منطقه در حال شروع عملیات اجرائی پل همسان اتحاد ملی می باشد.
شهردار منطقه دو تبریز در ادامه افزود: عملیات در شرف احداث این پروژه که توسط تلاشگران سختکوش سازمان عمران شهرداری تبریز اجرائی می شود، بصورت یک باند رفت، بطول 450 متر و عرض 9 متر خواهد بود.
مهندس خوشنواز در ادامه توضیحات خود اظهار داشت: پل مذکور با هدف اتصال جاده ائل گلی به مقابل راهنمائی، به موازات پل اتحادملی در جهت کاهش بار ترافیک و سهولت تردد وسایل نقلیه شهری احداث می شود.
مهندس خوشنواز اعتبار اولیه این پروژه را 100 میلیارد ریال عنوان نمود و تصریح کرد: عرشه این پل 80 متری بصورت فلزی، با 3 دهنه و دارای 4 پایه بتنی خواهد بود که موجبات عبور و مرور بدون ترافیک شهروندان و میهمانان کلانشهر تبریز به مرکز شهر را فراهم خواهد کرد.