منوی اصلی
 
تاریخ : سه شنبه 21 اسفند 1397     |     کد : 3919

برنامه‌ها، اقدامات و تمهيدات شهرداري‌منطقه دو تبریز در آستانه نوروز98 بررسی شد

برنامه‌ها، اقدامات و تمهيدات شهرداري منطقه دو تبریز در آستانه نوروز 98 در جلسه ای با حضور شهردار منطقه دو تبریز، معاونان و مدیران شهردار برگزار شد.

 
در این جلسه معاون خدمات شهری شهردار منطقه دو تبریز ضمن ارائه عملکرد این معاونت درارتباط با طرح « استقبال از بهار» گفت: آسفالت ریزی معابر و لکه گیری اساسی در شریان های مختلف حوزه منطقه دو، تجهیز سرویس های بهداشتی و رفع نواقص موجود در داخل و خارج از فضای سبز پارکها، بررسی روشنایی، نورپردازی و گلکاری پارکها و معابر اصلی از جمله اقدامات در حال اجرای این معاونت است.
علیرضا اسکوئی ادامه داد: عملیات رنگ آمیزی جداول سطح منطقه به منظور ارتقاء کیفیت نما و منظر شهری و جلوه دادن به محیط شهری در آستانه سال نو آغاز شده است.
وی با بیان اینکه در آستانه فرا رسیدن بهار فضای شهر باید با جلوه زیباتری نمایش داده شود تاکید کرد: حذف نازیبایی های بصری که بصورت نخاله و مصالح ساختمانی در سطح منطقه و در معابر اصلی و فرعی قرار دارد از جمله ی دیگر برنامه های آتی این معاونت در راستای طرح استقبال از بهار بشمار می رود.
در ادامه این جلسه شهردار منطقه دو تبریز نیز ضمن ارزیابی اقدامات صورت گرفته در سطح حوزه منطقه گفت: این منطقه از شهرداری تبریز به دلیل داشتن حجم بالای تردد مسافران و قرارگیری در معرض بازدید گردشگران در این ایام، باید دقت بیشتری نسبت به سایر مناطق به عملکرد خود داشته باشد.
باقر خوشنواز ادامه داد: مشارکت کلیه واحدها برای حذف زوائد بصری و پیرایش اساسی منطقه به جهت ارائه چهره ای قابل قبول و زیبا به گردشگران ضروری است.
وی اضافه کرد: توجه به رفاه مسافران در پارکها، تزیینات شهری و حفظ زیبایی و مبلمان شهری با در نظر گرفتن نیاز شهروندان از دیگر ضروریات اجرای برنامه های متناسب با طرح استقبال از بهار است.
خوشنواز آسفالت ریزی اساسی و صحیح، نصب المان های نوروزی، کاشت گل و گیاه در شریان های اصلی، پارک ها و میادین ، طراحی و اجرای نقاشی دیواری را از دیگر اقدامات بایسته شهرداری منطقه دو برای آغاز سال جدید عنوان کرد.
وی اظهار داشت: تزریق تنوع و شادابی در سطح شهر با رنگ آمیزی جداول در خیابان های اصلی در آستانه فرا رسیدن بهار موجب ارائه فضای شهری با جلوه زیباتری به شهروندان و مسافران می شود.
خوشنواز در پایان ضمن قدردانی از تمامی واحدها به جهت تلاش شبانه روزی ایشان برای آماده سازی این منطقه جهت ورود مسافران گفت: توفیق خدمت به شهروندان، دغدغه ای بزرگ و مهمترین تکلیفی است که بر عهده ما گذاشته شده است و باید هر لحظه قدردان آن باشیم.