منوی اصلی
 
تاریخ : چهارشنبه 14 آذر 1397     |     کد : 3686

شهردار منطقه دو تبریز عنوان کرد:

تردد شهروندان از رمپ شمال شرقی افلاک نما به کمربندی میانی در کمترین زمان ممکن فراهم آمده است

شهردار منطقه دو تبریز در آئین بهره برداری از 2 پروژه مسیرگشائی این منطقه...

شهردار منطقه دو تبریز در آئین بهره برداری از 2 پروژه مسیرگشائی این منطقه گفت: با بهره برداری از رمپ و لوپ شمال شرقی طرح شبدری افلاک نما، تردد شهروندان به کمربندی میانی در کمترین زمان ممکن فراهم آمده است.
به این گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه دو، مهندس باقر خوشنواز شهردار منطقه در مراسم بهره برداری از 2 پروژه مسیرگشائی این منطقه که با حضور دکتر آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و مدیران استانی و شهری و جمع کثیری از شهروندان برگزار شد در سخنانی با عنوان اینکه امروز با حضور دکتر آل هاشم پدر معنوی و امام جمعه محبوب تبریز و با دستان پرمهر ایشان شاهد بهره برداری از پروژه ها هستیم گفت: حضور نماینده ولی فقیه در استان و حضور حجت الاسلام عبدالحمید بنابی نماینده سابق مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، دکتر شکور اکبرنژاد رئیس محترم شورا و جانباز پرافتخار 8 سال دفاع مقدس، اعضای شورا و شهردار تبریز، باعث دلگرمی ماست.
شهردار منطقه دو در ادامه سخنان خود با عنوان اینکه در طول یکسال گذشته شاهد هشتمین بهره برداری از پروژه های این منطقه هستیم، اظهار داشت: برای اتمام  پروژه رمپ و لوپ شمال شرقی طرح شبدری افلاک نما و تعریض خیابان خبرنگار، تمامی کارکنان علی الخصوص تلاشگران حوزه عمران منطقه بصورت شبانه روزی حتی در روزهای تعطیل نیز فعالیت کرده اند.
وی در تشریح پروژه رمپ و لوپ شمال شرقی طرح شبدری افلاک نما گفت: بهره برداری از این پروژه موجب اتصال مسیر افلاک نما در کمترین زمان ممکن به بلوار دکتر حسابی و کمربندی میانی را فراهم کرده است.
مهندس خوشنواز در خصوص تعریض خیابان خبرنگار نیز گفت: با توجه به وجود شهرک های پرجمعیت همچون میرداماد، زعفرانیه، ویلاشهر و رجائی شهر و تردد ساکنین آن از ابتدای شهرک زعفرانیه، تعریض مسیر از ضروریات بود که با انجام آن و جداسازی ایستگاه های اتوبوس و تاکسی تردد روزانه شهروندان به آسانی امکانپذیر شده است.
وی رفع مشکل 20 ساله این پروژه را یادآور شد و اظهار داشت: با کمک مدیرعامل و دست اندرکاران مخابرات استان امروز شاهد رفع این مشکل و بهره برداری از خیابان خبرنگار هستیم.
شهردار منطقه دو از تعریض ورودی شهرک زعفرانیه بعنوان اصلی ترین شریان این منطقه نام برد و برای انتخاب نام فاخر خبرنگار برای این خیابان، از شورای نامگذاری قدردانی کرد.
بنابه توضیحات مهندس خوشنواز، رمپ و لوپ شمال شرقی طرح شبدری افلاک نما در 2 باند و با 40 میلیارد ریال هزینه تملک و 20 میلیارد ریال هزینه عملیات عمرانی بطول 250 متر و عرض 20 متر به اتمام رسیده و خیابان خبرنگار نیز با هزینه تملک 80 میلیارد ریالی و 10 میلیارد ریال هزینه عملیات عمرانی بطول 300 متر به بهره برداری رسید.
گفتنی است: با بهره برداری از این 2 پروژه در حدود  9 هزار و 500 مترمربع به فضای عمومی شهر تبریز افزوده شده است.