منوی اصلی
 
تاریخ : چهارشنبه 14 آذر 1397     |     کد : 3682

با حضور دکتر آل هاشم امام جمعه محبوب تبریز:

2 پروژه مسیرگشائی شهرداری منطقه دو به بهره برداری رسید  

با حضور دکتر آل هاشم امام جمعه محبوب تبریز، رئیس و اعضای شورای اسلامی...

با حضور دکتر آل هاشم امام جمعه محبوب تبریز، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار تبریز، معاونین و مدیران شهری و با حضور پرشور شهروندان، 2 پروژه مسیرگشائی شهرداری منطقه دو تبریز افتتاح و به بهره برداری رسید.
به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه دو تبریز، در آئین بهره برداری از پروژه های مسیرگشائی این منطقه، دکتر آل هاشم امام جمعه محبوب تبریز در سخنانی گفت: مردم شریف این شهر که در عرصه های مختلف علیرغم مشکلات اقتصادی تمام دارائی خود را در طبق اخلاص قرار داده اند، لایق و شایسته خدمات بیشتری هستند.

 
 

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه سخنان خود ضمن تقدیر از تمامی تلاشگرانی که برای به ثمر رسیدن پروژه های مسیرگشائی منطقه دو فعالیت کرده اند این پروژه ها را از کارهای خیر ماندگار دانسته و از شهردار سختکوش منطقه دو، شهردار تبریز، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و مجموعه کارکنان شهرداری، قدردانی نمود کرد.
دکتر فریدون بابائی دیگر سخنران این مراسم با عنوان اینکه علیرغم وضعیت اقتصادی جامعه تمامی اعضای شورا و کارکنان شهرداری برای تحقق اهداف سازمان گام برمی دارند گفت: با توجه به تلاش مجموعه شهرداری برای به ثمر رسیدن پروژه های نیمه تمام، رمپ شمال شرقی طرح شبدری افلاک نما از مهمترین برنامه های کاری شهرداری بود که در سایه تلاش مهندس خوشنواز و تلاشگران منطقه دو، امروز شاهد بهره برداری از آن هستیم.
 
 

عضو شورای اسلامی شهر تبریز در ادامه افزود: از شهردار تبریز خواهشمندیم جهت تسهیل عبور و مرور شهروندان، اجرای پروژه های مسیر گشایی را سرعت ببخشند.
دکتر بابائی تلاش برای تحقق درآمد شهرداری را از سایر فعالیت های اولویت دار سال 97 دانست و در خصوص چشم انداز تبریز در افق سال 1409 گفت: این افق در لایحه ای تقدیم شورای شهر شده است که در صورت تصویب اعضای شورا، اجرائی می شود.
در ادامه آئین بهره برداری از پروژه های شهرداری منطقه دو همچنین دکتر ایرج شهین باهر با عنوان اینکه در سایه زحمات شهرداری پس از 20 سال، شاهد تعریض خیابان خبرنگار و سهولت تردد شهروندان هستیم، از مدیرعامل مخابرات استان و از مهندس خوشنواز شهردار منطقه دو و مجموعه تلاشگرانی که برای به ثمر رسیدن پروژه های عمرانی تلاش کرده اند تشکر کرد و از صبر و تحمل شهروندان برای اجرای پروژه ها قدردانی نمود.
شهردار تبریز در ادامه، اولویت کاری شهرداری را به پایان رساندن پروژه های نیمه تمام دانسته و اظهار داشت: حضور امام جمعه محترم تبریز، استاندار محترم و مدیران سختکوش شهری موجب فضای همدلی و آرامش در بین مدیران شده و ما از این فضای همدلی و فرصت بوجود آمده برای ارائه کارنامه ای قابل قبول برای شهروندان استفاده خواهیم کرد. بنابه این گزارش، مهندس باقر خوشنواز شهردار منطقه دو در ابتدای مراسم بهره برداری از 2 مسیرگشائی این منطقه، با عنوان اینکه با حضور دکتر آل هاشم پدر معنوی و امام جمعه محبوب تبریز و با دستان پرمهر ایشان شاهد بهره برداری از پروژه ها هستیم گفت: حضور نماینده ولی فقیه در استان و حضور حجت الاسلام عبدالحمید بنابی نماینده سابق مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، دکتر شکور اکبرنژاد رئیس محترم شورا و جانباز پرافتخار 8 سال دفاع مقدس، اعضای شورا و شهردار تبریز، موجب دلگرمی ما شده است.
شهردار منطقه دو در ادامه سخنان خود با عنوان اینکه در طول یکسال گذشته شاهد هشتمین بهره برداری از پروژه های این منطقه هستیم، اظهار داشت: برای اتمام  پروژه رمپ و لوپ شمال شرقی طرح شبدری افلاک نما و تعریض خیابان خبرنگار، تمامی کارکنان علی الخصوص تلاشگران حوزه عمران منطقه بصورت شبانه روزی حتی در روزهای تعطیل نیز فعالیت کرده اند.
وی در تشریح پروژه رمپ و لوپ شمال شرقی طرح شبدری افلاک نما گفت: بهره برداری از این پروژه موجب اتصال مسیر افلاک نما در کمترین زمان ممکن به بلوار دکتر حسابی و کمربندی میانی را فراهم کرده است.

 

 

مهندس خوشنواز در خصوص تعریض خیابان خبرنگار نیز گفت: با توجه به وجود شهرک های پرجمعیت همچون میرداماد، زعفرانیه، ویلاشهر و رجائی شهر و تردد ساکنین آن از ابتدای شهرک زعفرانیه، تعریض مسیر از ضروریات بود که با انجام آن و جداسازی ایستگاه های اتوبوس و تاکسی تردد روزانه شهروندان به آسانی امکانپذیر شده است.
وی رفع مشکل 20 ساله این پروژه را یادآور شد و اظهار داشت: با کمک مدیر عامل و دست اندرکاران مخابرات استان امروز شاهد رفع این مشکل و بهره برداری از خیابان خبرنگار هستیم.
شهردار منطقه دو از تعریض ورودی شهرک زعفرانیه بعنوان اصلی ترین شریان این منطقه نام برد و برای انتخاب نام فاخر خبرنگار برای این خیابان، از شورای نامگذاری قدردانی کرد.
بنابه توضیحات مهندس خوشنواز، رمپ و لوپ شمال شرقی طرح شبدری افلاک نما در 2 باند و با 40 میلیارد ریال هزینه تملک و 20 میلیارد ریال هزینه عملیات عمرانی بطول 250 متر و عرض 20 متر به اتمام رسیده و خیابان خبرنگار نیز با هزینه تملک 80 میلیارد ریالی و 10 میلیارد ریال هزینه عملیات عمرانی بطول 300 متر به بهره برداری رسید.
گفتنی است: با بهره برداری از این 2 پروژه در حدود  9 هزار و 500 مترمربع به فضای عمومی شهر تبریز، افزوده شده است.