منوی اصلی
 
تاریخ : پنجشنبه 27 ارديبهشت 1397     |     کد : 3228

کاشت 1100 اصله نهال در سطح حوزه شهرداری منطقه دو تبریز

شهرداری منطقه دو تبریز با کاشت بالغ بر 1 هزار و 100 اصله نهال در سطح حوزه منطقه، گام بلند...

شهرداری منطقه دو تبریز با کاشت بالغ بر 1 هزار و 100 اصله نهال  در سطح حوزه منطقه، گام بلند دیگری در راستای افزایش سرانه فضای سبز شهری برداشته است.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه دو تبریز، مهندس باقر خوشنواز شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: این منطقه با کاشت بیش از 1 هزار و 100 اصله نهال  در مسیرهای اصلی و معابر عمومی همچون دروازه تهران و بلوار 29 بهمن از اهم مسیرهای ورودی کلانشهر تبریز، توانسته است گام موثر و بلند دیگری در راستای افزایش سرانه فضای سبز شهری بردارد.

شهردار منطقه دو در ادامه افزود: نهال های استفاده شده در سطح حوزه این منطقه همچون اقاقیا، نارون و چنار با استفاده از 600 اصله نهال در تمامی نقاط خالی از فضای سبز و رفوژهای وسط مسیرها و طرفین خیابان ها کاشته شده است.

وی با عنوان اینکه در مسیر عطار نیشابوری و در مقابل دانشگاه تبریز تا بیمارستان شهید مدنی در عملیاتی مشابه کاشت نهال به انجام رسیده است گفت: کاشت نهال های سازگار با آب و هوای شهر تبریز در مرکزی ترین مسیر شهر به منظور رفع آلودگی هوا و تلطیف روحیه شهروندان حدفاصل میدان شهید منتظری تا آبرسان نیز به اجرا درآمده است.  

بنابه اظهار مهندس خوشنواز از سوی تلاشگران حوزه فضای سبز منطقه برای استفاده مناسب میهمانان و خانواده ها از فضای فرح بخش پارک بهاران که با قرار گرفتن در جوار اتوبان شهیدکسائی از اهم مسیرهای مورد تردد گردشگران و مسافرین کلانشهر تبریز مورد استفاده آنان قرار می گیرد، 500 اصله نهال کاج سیاه کاشته شده و برای افزایش فضای سبز و زیبائی مسیر جاده باسمنج نیز 4 هزار بوته زرشک کاشت گردیده است.