منوی اصلی
 
تاریخ : شنبه 12 بهمن 1398     |     کد : 4657

شهردار منطقه دو تبریز در نشست خبری عنوان کرد:

7 پروژه عمرانی و خدماتی همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بهره برداری می رسد

شهردار منطقه 2 تبریز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و ایام الله دهه مبارک فجر، 7 پروژه عمرانی و خدماتی این منطقه به بهره برداری می رسد...

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 2 تبریز، باقر خوشنواز شهردار که در نشست خبری ترتیب یافته از سوی خبرگزاری شهریار سخن می گفت با اعلام این خبر افزود: با صرف اعتباری بالغ بر 380 میلیارد ریال، 7 پروژه عمرانی و خدماتی این منطقه آماده بهره برداری است که شاخص این پروژه ها، تعریض و مسیرگشائی خیابان عطار نیشابوری می باشد که برای تملک و اجرای این پروژه 310 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی در ادامه اظهار داشت: تعریض خیابان عطار نیشابوری و تبدیل آن به 35 متری به جهت واقع شدن بین گلشگت و میدان پیشقدم و قرار گرفتن در مسیر چند مرکز درمانی و بیمارستان از جمله بیمارستان امام رضا (ع) و شهید مدنی، در رفع ترافیک این مسیر نقش بسیار مهمی دارد و با درنظر گرفتن خط ویژه برای عبور آمبولانس و اتوبوس، تردد در آن به آسانی امکانپذیر شده است.
خوشنواز افزود: جداره سازی این خیابان با الهام از معماری ایرانی، اسلامی و نورپردازی ویژه، از لحاظ منظر شهری چهره زیبائی به این مسیر بخشیده است.
وی همچنین در مورد دیگر پروژه های منطقه دو در حوزه های بهداشتی و خدماتی که در سلامت شهر و برای رفع بحران های طبیعی به هنگام فصول بارندگی اهمیت فراوانی دارد نیز توضیح داد: باکس گذاری مهرانه رود در محدوده شهرداری منطقه 4 از جمله این پروژه هاست که این پروژه فرامنطقه ای با اتصال به کانال خلیل آباد، از سرریز سیلاب ها به شهر جلوگیری می کند.
خوشنواز همچنین از اتمام کانال "ساری زمی" در 4 متر ارتفاع با احداث دیواره سنگی و اتصال آن به مهرانه رود و کانال سهند در ویلاشهر و اتصال به کانال الهی پرست نیز نام برد و اظهار داشت: به منظور رفاه حال شهروندان همچنین سرویس بهداشتی با 22 چشمه در گلزار شهدای وادی رحمت احداث شده و آماده بهره برداری شده است.
وی همچنین از احداث سرویس بهداشتی و نمازخانه پارک عباس میرزا و ساماندهی پارک سهند با انجام کف سازی و مبلمان شهری از سایر پروژه های به اتمام رسیده این منطقه نام برد.
شهردار منطقه 2 از پیشرفت فیزیکی 75 درصدی پروژه های عمرانی این منطقه نیز خبر داد و گفت: در سال 98 برای 47 پروژه عمرانی منطقه دو، 154 میلیارد تومان اختصاص داده شده است.
وی افزود: از جمله پروژه های شاخص امسال، "پل همسان کابلی" با 30درصد پیشرفت فیزیکی و اعتبار 150 میلیارد ریالی است که این پل به موازات پل اتحادملی برای کاهش بار ترافیک و سهولت تردد شهروندان و دسترسی سریع از جاده ائل گلی به فلکه راهنمائی در حال احداث است.
خوشنواز همچنین در خصوص پروژه های فرامنطقه ای در حال اجرا توسط شهرداری منطقه دو اظهار داشت: مسقف سازی گلزار شهدا با 90 درصد پیشرفت فیزیکی و همچنین مسیرگشائی محله "علی بقال" (واقع در حوزه منطقه 10) جهت اتصال میدان اتحاد به سعدآباد و خیابان کوثر نیز از دیگر پروژه های فرامنطقه ای بشمار می آید که توسط شهرداری منطقه دو در حال تملک و اجرا می باشد.
وی همچنین درباره پروژه های به بهره برداری رسیده توسط شهرداری منطقه دو گفت: "حسینیه شهدای گمنام باغ موزه دفاع مقدس" در 10 هزار مترمربع عرصه و 7 میلیارد تومان هزینه، پل "یاشیل کورپو" متصل کننده پارک بهاران به پارک عباس میرزا با 110 مترطول و 6 متر عرض و 2 میلیارد و 800 میلیون تومان هزینه، "رمپ شمال شرقی طرح شبدری افلاک نما" با 6 میلیارد تومان هزینه، "خیابان خبرنگار" (ورودی شهرک زعفرانیه) با 9 میلیارد تومان هزینه، "پارک قازان" با 9 میلیارد تومان هزینه و در 5 هزار مترمربع مساحت، مسیرگشائی 18 متری شهید طاهری برای اتصال خیابان سرباز شهید به عارف(از پروژه های فرامنطقه ای) و موزه فوتبال آذربایجان واقع در بلوار 29 بهمن و ابتدای شهرک زعفرانیه از پروژه هایی محسوب می شود که طی یکسال گذشته به بهره برداری رسیده اند.
صدور 561 فقره پروانه ساختمانی:
شهردار منطقه 2 تبریز در این نشست خبری توضیحاتی در خصوص عملکرد 10 ماهه سال 98 نیز ارائه کرده و افزود: در حوزه شهرسازی 551 مجوز تهیه نقشه و 561 پروانه ساختمانی و 4 هزار و 150 مورد از سایر گواهی ها توسط حوزه شهرسازی منطقه دو صادر شده است.
105 قبولی کنکور در سال 98:
خوشنواز درباره فعالیت های حوزه فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه دو نیز گفت: با وجود 6 کتابخانه و 3 خانه سلامت و فرهنگ، یک هزار و 858 نفر از اعضای کتابخانه ها از مراکز فرهنگی منطقه دو استفاده می کنند ضمن آنکه 105 نفر از قبولین 98 کنکور نیز از اعضای کتابخانه های این منطقه بودند.
پیش بینی احداث 3 پارک محله ای:
شهردار منطقه 2 تبریز همچنین در تشریح فعالیت 10 ماهه سال 98 حوزه فضای سبز تصریح کرد: در این مدت 52 هزار و 500 نهال درخت و درختچه کاشت شده و در حدود 440 هزار گلدان نشا گل تولید شده است. همچنین احداث 2 پارک نیمه تمام در سطح حوزه منطقه، پرداخت 15 میلیارد تومان برای کاشت، توسعه و نگهداری از فضای سبز منطقه، پیش بینی احداث 3 پارک در سال 99 در محله قورخانه، ولیعصرجنوبی و جاده باسمنج از اهم برنامه های حوزه فضای سبز منطقه 2 می باشد.
تخفیف 15 درصدی عوارض ساختمانی در بهمن ماه:
وی در خاتمه درباره اعمال تخفیف عوارض برای شهروندان نیز گفت: به میمنت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی این منطقه از 12 بهمن ماه تخفیفات عوارض را بصورت 15 درصدی  و در اسفندماه بصورت 10 درصد اعمال می کند و در همین راستا به منظور ارائه بهینه خدمات، شهرداری منطقه 2 بصورت یکسره از ساعت 7:30 صبح تا 18 عصر دایر می باشد.